זמן תום

זמן תום
גליה שדה
הוצאה: ספרי ניב
ת. הוצאה: 25-10-2017
מספר עמודים: 334
דיגיטלי
 
35 ₪
מודפס
74 ₪
59 ₪

"למחרת בבוקר, אני מצחצחת שיניים בזריזות מול המראה בחדר האמבטיה. אני לא עושה את זה, לא עושה. מי הוא שיגיד לי, מי הוא בכלל. אני ממלאת את הפה במים ואז יורקת אל תוך הכיור. מי הוא? ובכל זאת, ידי מגששת את דרכה במעלה הגב שלי וצובטת את הקרס. הסכר נפתח . מי אני?"

תמר, אם חד הורית, מתקשה להתמודד עם המיניות המתפתחת של בתה המתבגרת, תום. במהלך סופשבוע מעורר חושים ודרמטי, היא שבה בזיכרונה אל ימי עלומיה ויוצאת למסע מסעיר ורווי תחושות ויצרים אל עבר התבגרות נפשית ומינית. בדרך היא חולפת על פני השנים המהוססות של התיכון וריחם המשכר של שדות אסורים, ומגיעה עד העיר, אל עולם המבוגרים , הלכוד במכנסיים שחורים וחולצה לבנה מחויטת.

הטיול במחוזות העבר מפגיש את תמר עם השאלה "מי אני" כאישה , כאם וכאינדיבידואל בעל נוכחות ברורה בעולם. תהליך סבוך זה שוזר בתוכו יחסים בין-אישיים מורכבים וחוויות מיניות יוצאות דופן, הנוגעות בגבול

הדק שבין אהבה, כמיהה, ניצול ושליטה. לצד כל אלה פועמת הדינמיקה העוצמתית והבלתי מתפשרת של זרם החיים.

 

זמן תום הוא ספר אמיץ, בוטה, מצחיק ונוגע ללב. לצד השפה המשחקית, העשירה ורווית ההומור של הסופרת גליה שדה, נחשפות דילמות אתיות הנוגעות במערכות יחסים אסורות, שאלות בדבר גבולות האני בתוך אינטימיות ומגע מתמשך, עם הכמיהה המהדהדת תמיד לעצור את מטוטלת הזמן ולחשב מסלול מחדש.

• • •

גליה שדה , ילידת 1973 , סופרת, בעלת קליניקה פרטית לטיפול נפשי MSW (קליני, פסיכותרפיסטית), נשואה ואם לשניים. בעברה הייתה בימאית והעלתה הפקות רבות במרחב הקהילתי. אוהבת לשחק, לצייר ולשיר מול המראה.