חופת נעורים

חופת נעורים
חיים דהאן
הוצאה: ספרי ניב
ת. הוצאה: 12-07-2021
מספר עמודים: 236
לספרים נוספים
דיגיטלי
 
35 ₪
מודפס
 
100 ₪

״הרומן הסוחף של חיים דהאן, 'חופת נעורים', מתאר בצורה חווייתית את עולמה ועושרה של הקהילה היהודית במרוקו, על רקע ההקשר ההיסטורי שראשיתו לפני כמאה שנה וסופו בעלייה לישראל של שנות ה-70. ספר מרתק ופיוטי זה מאפשר לנו לטעום, לחוות ולשמר את התרבויות של הקהילות היהודיות בעולם מאז גלו מארצן ועד נס התקומה בארץ ישראל."

יצחק הרצוג, יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית לארץ ישראל והנשיא הנבחר של מדינת ישראל, ירושלים, קיץ 2021

 

"ברומן הסוחף 'חופת נעורים' מצליח חיים דהאן לתאר בצורה מרתקת ושובת לב את התרבות העשירה של יהדות מרוקו. באמצעות סיפורן של דמויות מרתקות מתוודע הקורא למתח הפורה בין מסורת להתחדשות. מדובר ברומן ייחודי המאיר בזרקור עז את האנושיות והמסורת כערכים משלימים, ועד כמה האינטראקציה ביניהן כה חשובה לימינו."

יהורם גאון, זמר, שחקן וחתן פרס ישראל

 

"הספר 'חופת נעורים' הוא רומן פרי עטו של חיים דהאן. הספר כתוב ביד אומן, באהבה ובגעגוע. זהו רומן היסטורי המבוסס על חיי קהילה יהודית בעמק דראע שבמרוקו. הספר כתוב בשפה עשירה ורגישה. המחבר מצייר באהבה את הדמויות וההווי התרבותי והמסורתי של הקהילה היהודית באזור דראע. הוא מצליח לעורר ולהחיות את הדמויות ועל ידי כך לעורר געגועים לתרבותן ולחייהן בכפר מולדתן שנעלמו בתהום הנשייה. ספר זה תורם תרומה חשובה ליצירת מארג תרבותי מגוון של החברה הישראלית על ידי הוספת ממד של שורשים ומורשת ושל ההווי תרבותי של יהדות מרוקו."

פרופ' שמעון שטרית, שר לשעבר ופרופ׳ (אמריטוס) באוניברסיטה העברית

 

"ביד אומן טווה חיים דהאן עלילה קסומה, עדינה ושברירית, שובת לב ומרגשת באפוס זעיר הכורך את צבעיה העזים של מרוקו עם החמלה והתום של יהדותה. מדובר ברומן היסטורי שמצליח להעניק חיים חדשים לתרבות שכמעט נשכחה."

מאור זגורי, יוצר ובמאי

 

ד"ר חיים דהאן הוא יזם היי-טק שייסד וניהל כמה חברות טכנולוגיות.

כיום הוא מכהן כמנכ"ל חברת איי.אס.וואי.די. השקעות בע"מ וכיו"ר של חברת קייזן ביו-טק (2011) בע"מ.

ייסד את עמותת "אופנים – לקידום ילדים ונוער בישראל", מכהן כנשיא העמותה וחבר ועד ארגון "ידידי אופנים" בארצות הברית.

חבר דירקטוריון בכמה חברות טכנולוגיות ובוועד המנהל של עמותות שונות.

 

דהאן הוא מחבר הספר "נגיעות של חסד – עשייה, מעורבות ונתינה חברתית בישראל" ומחבר משותף של הספר Proactive Data Mining with Decision Trees לשיטות "כריית ידע" פרואקטיביות.

בוגר תואר ראשון ושני מהמחלקה למדעי המחשב ומתמטיקה באוניברסיטת בן-גוריון ובעל תואר דוקטור בהנדסה מאוניברסיטת תל-אביב. נשוי לשירלי ואב לעמית, שני, הנוי, יניב ואליה.